Διενεργήθηκαν τη Δευτέρα 27/5/13 στο αμφιθέατρο του Γενικού Νοσοκομείου Αγίου Νικολάου οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου Δ.Σ & Ε.Ε του Συλλόγου Εργαζομένων και εκπροσώπων του Συλλόγου για το Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ. Οι εκλογές έγιναν στο κλίμα των οξέων προβλημάτων που αντιμετωπίζει η δημόσια υγεία και το Νοσοκομείο και το ενδιαφέρον και η συμμετοχή των εργαζομένων υπήρξαν αυξημένα.
Το αποτέλεσμα των εκλογών είναι ιδιαίτερα θετικό αφού επανεξελέγη ο κορμός του παλαιού ΔΣ (4 μέλη) και εξελέγησαν και 3 νέα μέλη με όρεξη για δουλειά και συνδικαλιστική δράση.
Το νέο ΔΣ ευχαριστεί όλους τους εργαζόμενους για τη συμμετοχή στις εκλογές και υπόσχεται ότι θα προσπαθήσει να αναδειχθεί αντάξιο της εμπιστοσύνης τους.
Τα αποτελέσματα στις δύο κάλπες, όπως τα εξέδωσε η εφορευτική επιτροπή είναι τα παρακάτω:
Εγγεγραμμένοι: 269
Στην κάλπη για εκλογή μελών του Δ.Σ. του συλλόγου
ΨΗΦΙΣΑΝ 208
ΑΚΥΡΑ 2
ΕΓΚΥΡΑ 206
ΛΕΥΚΑ 3
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. Έλαβαν οι συνδυασμοί :
1. Ενιαίο Ψηφοδέλτιο Ψήφοι: 195. Έδρες: 7
2. Μεμονωμένος Υποψήφιος Ψήφοι: 8 Έδρες: 0
Στο συνδυασμό Ενιαίο Ψηφοδέλτιο έλαβαν οι συνάδελφοι:
Ψήφοι:
Δερμιτζάκη Μαρία ……………………………. .116
Κιτοπούλου Καλλιόπη…………………………..75
Κοκολάκης Κωστής……………………………..107
Λαμπράκη Μαρία (Μαρίζα)……………………45
Λαμπράκης Ανδρέας…………………………….65
Μανουσάκης Γιώργος…………………………165
Παπαδοπετράκης Μιχάλης……………………12
Περβολαράκης Αντώνης………………………85
Περυσινάκης Νίκος……………………………..89
Τσαγκαράκη – Δαβράδου Ελευθερία……..44
Χαλκιαδάκης Δαμιανός………………………126
Στο ΔΣ εκλέγονται τακτικά μέλη οι:
1)Μανουσάκης Γιώργος
2)Χαλκιαδάκης Δαμιανός
3)Δερμιτζάκη Μαρία
4)Κοκολάκης Κωστής
5)Περυσινάκης Νίκος
6)Περβολαράκης Αντώνης
7)Κιτοπούλου Καλλιόπη
Αναπληρωματικά μέλη οι:
1)Λαμπράκης Ανδρέας
2)Λαμπράκη Μαρία (Μαρίζα)
3)Τσαγκαράκη – Δαβράδου Ελευθερία
Στην κάλπη για εκλογή μελών Ε.Ε. και αντιπροσώπων στο Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ
ΨΗΦΙΣΑΝ 208
ΑΚΥΡΑ 1
ΕΓΚΥΡΑ 207
ΛΕΥΚΑ 5
Για την εξελεγκτική επιτροπή έλαβαν:
Γαβριλάκη Βαγγελιώ………..111
Τζημούλη Ελπίδα…………….78
Χαβάκης Μανόλης…………..60
Στην εξελεγχτική επιτροπή εκλέγονται οι:
1)Γαβριλάκη Βαγγελιώ
2)Τζημούλη Ελπίδα
3)Χαβάκης Μανόλης
Για το Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ έλαβαν οι υποψήφιοι:
Δερμιτζάκη Μαρία……………………………96
Κιτοπούλου Καλλιόπη……………………..73
Κοκολάκης Κωστής…………………………99
Λαμπράκη Μαρία (Μαρίζα)……………….44
Μανουσάκης Γιώργος………………………165
Μούστος Μανόλης……………………………61
Παπαδοπετράκης Μιχάλης…………………12
Περβολαράκης Αντώνης……………………69
Τζημούλη Ελπίδα……………………………..45
Τζώρτζης Χρήστος…………………………..77
Τσαγκαράκη – Δαβράδου Ελευθερία….40
Χαλκιαδάκης Δαμιανός……………………122
Για το Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ αντιπρόσωποι (με μέτρο 1-20) εκλέγονται οι
1)Μανουσάκης Γιώργος
2)Χαλκιαδάκης Δαμιανός
3)Κοκολάκης Κωστής
4)Δερμιτζάκη Μαρία
5)Τζώρτζης Χρήστος
6)Κιτοπούλου Καλλιόπη
7)Περβολαράκης Αντώνης
8)Μούστος Μανόλης
9)Τζημούλη Ελπίδα
10)Λαμπράκη Μαρία (Μαρίζα)
Η Εφορευτική Επιτροπή
1. Μαλαδάκη Ρούλα
2.Πετσούδη Αγγελική
3.Φιλιππάκη Μαρία
Η θητεία του νεου Δ.Σ. λήγει στις 27/5/2015