Το δίκτυο οινοποιών Ανατολικής Κρήτης ενημερώθηκε από τον Περιφερειάρχη Κρήτης και την αντιπεριφερειάρχη για το ενδιαφέρον που έχει εκδηλωθεί για τις εξαγωγές κρασιού, ιδιαίτερα στην αγορά της Κίνας. Παράλληλα ενημερώθηκαν για τις στοχευμένες ενέργειες που δρομολογούνται μέσω της «Αγροτοδιατροφικής Σύμπραξης» για την προώθηση των Κρητικών προϊόντων κάτω από την «ομπρέλα» της Περιφέρειας με το ενιαίο σήμα «ΚΡΗΤΗ».
Το δίκτυο οινοποιών Ανατολικής Κρήτης ενημερώθηκε από τον Περιφερειάρχη Κρήτης και την αντιπεριφερειάρχη για το ενδιαφέρον που έχει εκδηλωθεί για τις εξαγωγές κρασιού, ιδιαίτερα στην αγορά της Κίνας. Παράλληλα ενημερώθηκαν για τις στοχευμένες ενέργειες που δρομολογούνται μέσω της «Αγροτοδιατροφικής Σύμπραξης» για την προώθηση των Κρητικών προϊόντων κάτω από την «ομπρέλα» της Περιφέρειας με το ενιαίο σήμα «ΚΡΗΤΗ».