![Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου Ελαιοκομικών Δήμων Κρήτης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ-ΣΕΔΗΚ.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Πραγματοποιήθηκε στις 26 Μαρτίου η Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου Ελαιοκομικών Δήμων Κρήτης κατά την οποία έγινε απολογισμός δραστηριοτήτων και διαχείρισης ετών 2019-23.
Έγιναν ακόμη εισηγήσεις και συζήτηση για τα κύρια θέματα της επικαιρότητας όπως τις εξελίξεις στην παραγωγή, τις τιμές, την ΚΑΠ, τη Δακοκτονία κ.α. Ακολούθησε η διενέργεια εκλογών για ανάδειξη και κατανομή αρμοδιοτήτων νέου Διοικητικού Συμβουλίου.
![Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου Ελαιοκομικών Δήμων Κρήτης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ-ΣΕΔΗΚ.-1.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Το Δήμο Ιεράπετρας εκπροσώπησε ο αντιδήμαρχος Αγροτικής Ανάπτυξης κ. Νεκτάριος Παπαδάκης.