![Σεραφείμ Τσόκας Σεραφείμ Τσόκας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/tsokas_5.jpg?resize=200%2C154)
Πετύχαμε τον στόχο μας και η δέσμευση μας γίνεται πλον πράξη από την Κυβέρνηση και το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης χωρίς φωνές και τυμπανοκρουσίες.
Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους, και είναι πολλοί, που βοήθησαν στην εξέλιξη αυτή και ιδιαίτερα τον υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κ. Μπασιάκο και τον Ειδικό Γραμματέα κ. Παπαγιαννίδη. Το έργο αυτό σε συνδυασμό με τις υλοποιούμενες δράσεις στο νησί θα δώσουν μια νέα διάσταση στον αγροτικό μας τομέα.
Τέλος, θα ήθελα να τονίσω ότι η ένταξη του φράγματος της Πλακιώτισσας στο τομεακό του υπουργείου αποτελεί διάψευση για τις Κασσάνδρες και μια ακόμη δικαίωση των κατοίκων της Μεσαράς».
Δήλωση Γενικού Γραμματέα της Περιφέρειας Κρήτης κ. Σεραφείμ Τσόκα