![Επιτέλους, θα βγει έξω ο γερανός της τροχαίας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/1663154626063.jpg?resize=640%2C296&ssl=1)
Τελικά, όπου δεν εισακούγεται ο λόγος, πρέπει να πέφτει ράβδος. Καθημερινή σκηνή εδώ και καιρό. Όπου υπάρχουν εσοχές για τη προσωρινή στάθμευση τουριστικών λεωφορείων ή το ΚΤΕΛ, τελούν μονίμως υπό κατάληψη από διάφορους που αγνοούν επειδικτικά τα σήματα και αφήνουν εκεί τα οχήματα τους.
Αποτέλεσμα, όπως η φωτογραφία στην οδό Ρούσσου Καπετανάκη, οι επιβάτες αποβιβάζονται στη μέση του δρόμου, θέτοντας σε κίνδυνο τη σωματική τους ακαιρεότητα και φυσικά η πόλη κόβεται στη μέρη με ουρές αυτοκινήτων που φτάνουν είτε μέχρι τη πλατεία του Αγίου Νικολάου, είτε μέχρι τη γέφυρα Λατούς.
Η τροχαία διαθέτει γερανό. Ο οποίος θα έπρεπε να βρίσκεται σε καθημερινή περιπολία σηκώνοντας τους αναίσθητους και ασυνείδητους από τις θέσεις που καταλαμβάνουν.
Άλλως πως δεν θα γίνουμε αθρώποι……..μόνο με ραβδί !!!!!!!