![άδος, λαδομένος άδος, λαδομένος](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/elounda_rubish1.jpg?resize=200%2C150)
Τι κι αν ο κανονισμός καθαριότητας του Δήμου επιβάλλει στον κάθε ταβερνιάρη να έχει τους δικούς του κάδους… Ψιλά γράμματα! Ποιός τους ελέχγει; Κανένας! Επαιέμεθα στη συνείδηση και στο φιλότιμο του καθενός.
Και όμως μετά το βραδυνό ταμείο (ήτοι η κατάκτηση του ύψιστου ιδανικού τους…) μεταφέρουν το σκουπιδαριό τους σε μαζεμένους καδους σε άλλες γειτονιές που τοποθετήθηκαν κατ’ εντολή του Προέδρου, για να “καθρίσει” την πλατεία.
![Κάδος καπνίζων Κάδος καπνίζων](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/elounda_rubish2.jpg?resize=200%2C150)
Μπράβο παιδιά! Και εις ανώτερα!
Τι να πει κανείς. Κατά τους αρχόμενους και οι άρχοντες ή κατά τους άρχοντες και οι αρχόμενοι; Και να φανταστείτε οτι αυτοί οι άνθρωποι ήθελαν να κάνουν και το δικό τους Δήμο….
ΥΓ: Καημένη βρεγμένη σανίδα….
Ένας Δημότης της Ελούντας