![Ο Αγίος Παντελεήμονας και η Τροχοβίλα Ο Αγίος Παντελεήμονας και η Τροχοβίλα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/aghios_panteleimonas_troxovila.jpg?resize=200%2C150)
Αποφασίσαμε (κατά πλειοψηφία) να εκφράσουμε δημόσια την αντίθεση μας στην τοποθέτηση της Τροχοβίλας, καταδικάζουμε το όλο στήσιμο της, στη συγκεκριμένη θέση δίπλα – δίπλα στο όμορφο και γραφικό εκκλησάκι του Αγίου Παντελεήμονα που για τον σύλλογο μας είναι «ΣΥΜΒΟΛΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ & ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ» και «Καμάρι» για όλους τους Καλοχωριανούς.
Διαμαρτυρόμαστε για την τοποθέτηση του στον συγκεκριμένο χώρο, του οποίου η αισθητική πλήττεται ανεπανόρθωτα και καταστρέφει ό,τι πιο ωραίο και απλό είχαμε και δείχναμε και καμαρώναμε όλοι.
Το μοναδικής ομορφιάς τοπίο που είναι πλέον γνωστό τόσο εντός όσο και εκτός της Ελλάδας μας.
Εκ του Δ.Σ. Εκπολιτιστικού Συλλόγου
ΠΑΝ- ΚΑΛΟΧΩΡΙΑΝΗ ΕΝΩΣΗ
«ΤΟ ΙΣΤΡΟΝ»