![από παλαιότερη παρέμβαση της Λαϊκής Στάσης Πληρωμών](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/10455362_10203702426828643_6947978580019297606_n-800x531.jpg?resize=640%2C425)
Πάρα τη 2η ευκαιρία στους ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ οι πλειστηριασμοί συνεχίζονται. Θα τους δώσεις 2η ευκαιρία και σ αυτό και θα περιμένεις να έρθει η σειρά σου ή θα τους εμποδίσεις;
Η Λαϊκή Στάση Πληρωμών, πρωτοπόρα στον αγώνα ενάντια στους πλειστηριασμούς για πάνω από 2 1/2 χρόνια, καλεί τον λαό να συνεχίσει να αντιστέκεται. Ο αγώνας συνεχίζεται ξανά από Τετάρτη 7/10/2015, προκειμένου καμία ιδιοκτησία να μην περάσει στα χέρια των απατεώνων τραπεζιτών. Το καθεστώς μνημονιοκρατίας και χρεοκρατίας, συνεχίζει ακάθεκτο και θα πρέπει με κάθε τρόπο να το σταματήσουμε. Μόνο η αντίσταση και η συμμετοχή μπορεί να φέρει αποτελέσματα. Ραντεβού ξανά στα Ειρηνοδικεία και όπου αλλού χρειαστεί, μέχρι τέλους.
Δεν φοβόμαστε, θα νικήσουμε!