![Πως καλωσορίζουμε τους επισκέπτες μας στην Ελούντα;;;;;](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/EloundaWelcomeSign.jpg?resize=600%2C800&ssl=1)
……………μα με αυτές τις πινακίδες, ξεχασμένες, ξεβαμμένες, αλλοιωμένες, ασυντήρητες……..
Η από πάνω πινακίδα μας λέει για την επάνω Ελούντα, αλλά ο επισκέπτης θα πρέπει να πλησιάσει πολύ κοντά για να καταφέρει και πάλι με δυσκολία, να διαβάσει το “5Km Epano Elounda Traditional Village“.
“Το χωριό που γυρίστηκε το ¨Νησί”“. Δηλ., η πινακίδα είναι καμμιά δεκαριά χρονώ, με διάφορα αυτοκόλλητα πάνω της, ενώ η κάτω, προφανώς σε αυτοκόλλητη εκτύπωση έχει “σκάσει” προ πολλού!!!!!
Δεν βρίσκεται ένα χέρι, να καθαρίσει ή ακόμα καλύτερα να αντικαταστήσει τις πινακίδες; Τόσα εισφέρει η περιοχή. Τόσες χιλιάδες επισκέπτες περνούν ή σταματούν στο σημείο για να αποθανατίσουν τον κόλπο και τη θέα.
….αλλά θα μου πείτε:
εδώ γινόμαστε ρεζίλι σκυλιών και ανθρώπων τόσα χρόνια με τη κατάσταση του δρόμου.
Η πινακίδα μας μάρανε…….