![Άμα παρκάρεις στη μέση του δρόμου .....](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20210826_125729.jpg?resize=640%2C296&ssl=1)
…. τότε, το φορτηγό ανεβαίνει στο πεζοδρόμιο.
Ώρα 12:57, της Πέμπτης (26/8). Κέντρο της πόλεως του Αγίου Νικολάου. Ι.Χ. μισό μέτρο από το πεζοδρόμιο, σχεδόν τη μέση του δρόμου όπως δείχνει η φωτογραφία. Το φορτηγό, με καθοδήγηση αναγκαστικά, αναγκάζεται να ανέβει στη κόγχη του πεζοδρομίου, αλλιώς δεν περνά και πίσω του δεκάδες αυτοκίνητα.
μήπως η τροχαία να περνάει πιο συχνά από το κέντρο της πόλης;;;; ή μήπως να βγει έξω σε καθημερινή βάση, επιτέλους, ο γερανός.