![Φωτιά Φωτιά](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/fire01.jpg?resize=200%2C150)
Μετά τα παραπάνω ερωτάστε:
1. Προτίθεστε τελικά να ρυθμίσετε το εργασιακό καθεστώς των συμβασιοχων πυροσβεστών του νομού Λασιθίου, αλλά και ολόκληρης της Ελλάδας, προκειμένου να αποκτήσουν σταθερή και μόνιμη εργασία, αξιοποιώντας την μακρόχρονη εμπειρία τους, τόσο στην πυρόσβεση διάσωση, όσο και στην πρόληψη για αποφυγή φυσικών καταστροφών;
Ο ερωτών Βουλευτής
Μιχάλης Καρχιμάκης
Ερώτηση προς τον Υπουργό Εσωτερικών
Προκόπη Παυλόπουλο