![Γιώργος Μανουσάκης Γιώργος Μανουσάκης](https://104fm.gr/cms/wp-content/uploads/Manousakis Zouraris.jpg)
Σε ενάμιση μήνα έχουμε δημοτικές και κοινοτικές εκλογές.
Σε ενάμιση μήνα έρχεται η στιγμή που τόσα χρόνια περιμέναμε. Έρχεται η στιγμή να ψηφίσουμε για τους εκπροσώπους μας στο Κοινοτικό Συμβούλιο Βραχασίου. Θα ψηφίσουμε εμείς, χωρίς μεσάζοντες και μεσολαβητές, για αυτούς που θα διοικήσουν τον τόπο μας, άμεσα και δημοκρατικά, μακριά πια από την μέγγενη του μεγάλου και ξένου Δήμου Νεάπολης.
Ο στόχος πλέον επετεύχθη. Από εδώ και πέρα εξαρτάται από εμάς και μόνο αό εμάς ποια θα είναι η πορεία του τόπου μας. Προσωπικά έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Γιώργο Σφυράκη ότι ως Κοινοτάρχης Βραχασίου-Μιλάτου θα πετύχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για το μέλλον της περιοχής. Αλλωστε αυτό δείχνει και η επιτυχημένη πορεία του στο παρελθόν ως Κοινοτάχης Μιλάτου και ως πρόεδρος της επιτροπής αγώνα.
Εξίσου ελπιδοφόρα είναι τα μηνύματα και από το πολύ καλό ψηφοδέλτιο το οποίο συγκροτεί. Δυστυχώς, σοβαροί προσωπικοί και οικογενειακοί λόγοι μου δεν μου επιτρέπουν να συμμετέχω στο ψηφοδέλτιο ως υποψήφιος κοινοτικός σύμβουλος ή ως υποψήφιος πάρεδρος Μιλάτου. Δηλώνω όμως ότι θα στηρίξω το Γιώργο Σφυράκη, τον συνδυασμό του και το νέο συμβούλιο που θα προκύψει από τις εκλογές, με κάθε δυνατό τρόπο ως υπεύθυνος πολίτης του τόπου.
Είμαι σίγουρος ότι όλοι θα δείξουμε ως πολίτες την απαραίτητη ωριμότητα, τόσο στις εκλογές, όσο και στα δύσκολα χρόνια που θα ακολουθήσουν. Ούτως ή άλλως, όπως αναφέρει και ένα από τα πρώτα συνθήματα του αγώνα:
Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΟΘΕΣΗ.
Γιώργος Μανουσάκης
Πρόεδρος Πολιτιστικού Συλλόγου Μιλάτου Μέλος της Επιτροπής Αγώνα σύστασης Δήμου Βραχασίου