![όποιος προλάβει να σωθεί ....!!!](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/bull_against_people.jpg?resize=512%2C336)
Ζούμε ιστορικές στιγμές. Ζούμε τις τελευταίες μέρες της Ρώμης. Μόνο που το σκηνικό βρίσκεται στις Βρυξέλλες. Από την Ευρώπη της αλληλεγγύης, περάσαμε στην Ευρώπη της πάρτης του καθενός κράτους μέλους.
Η Φιλανδία εξάγει τα εσωτερικά της θέματα, όπως και άλλοι εταίροι προς δόξαν των απανταχού ευρωσκεπτικιστών …… Ο Σόιμπλε έχει μάλλον ψυχολογικά θέματα με την Ελλάδα και οι Γερμανοί προσπαθούν να δείξουν ποιος πραγματικά γαμεί και δέρνει.
Η Ευρώπη διαλύεται. Πόσοι από τα μεγάλα κεφάλια το βλέπουν; η μήπως το επιδιώκουν;