![τα σχέδια για υποβάθμιση του νοσοκομείου θα βρουν τον κόσμο της Ιεράπετρας μπροστά τους ....](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/224055964_10222416369892101_8900610873491119024_n.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε σήμερα η πρώτη από τις εκδηλώσεις διαμαρτυρίας που καλεί η Επιτροπή Αγώνα Ιεράπετρας με σημαντική προσέλευση κόσμου και με παρουσία φορέων της πόλης μας -παρά τις αντικειμενικές δυσκολίες.
Απαράδεκτη και απαξιωτική για τους κατοίκους της Ιεράπετρας και τους αγώνες που έχουν δώσει υπήρξε η στάση του Αναπληρωτή Διοικητή του νοσοκομείου κ. Καλλιονάκη που ενώ είχε ανταποκριθεί στο αίτημα της Επιτροπής Αγώνα για συνάντηση επικαλέστηκε άλλες υποχρεώσεις και δεν μας δέχτηκε.
![τα σχέδια για υποβάθμιση του νοσοκομείου θα βρουν τον κόσμο της Ιεράπετρας μπροστά τους ....](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/226436302_10222416367932052_2048946703578259686_n.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Το μήνυμα, ωστόσο το έλαβε και οφείλει να το διαβιβάσει στους εντολοδόχους του. Η σημερινή συγκέντρωση και πορεία ήταν μόνο η αρχή. Καλούμε τους κατοίκους του δήμου μας να είναι σε ετοιμότητα.
Τα σχέδια της κυβέρνησης για συρρίκνωση της Δημόσιας Δωρεάν Υγείας και υποβάθμιση του Νοσοκομείου μας σε Κέντρο Υγείας -και μάλιστα εν μέσω πανδημίας- θα βρουν τον κόσμο της Ιεράπετρας μπροστά τους.
Επιτροπή Αγώνα Ιεράπετρας.