![Παράδοση παιδιατρικού εξοπλισμού στο νοσοκομείο Ιεράπετρας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/collageparadossi2.jpg?resize=640%2C640&ssl=1)
Με την παράδοση εξοπλισμού για τις ανάγκες του Παιδιατρικού Τμήματος, σηματοδοτήθηκε σήμερα Τετάρτη 15/2/23 η επανέναρξη της καλής συνεργασίας του Συλλόγου Φίλων του Νοσοκομείου Ιεράπετρας και του Νοσοκομείου μας. Ο εξοπλισμός αυτός αποτελεί προσφορά της οικογένειας Νίκου – Σταυρούλας Νεστοράκη και υπήρξε υπόδειξη από τους Παιδιάτρους μας. Η παράδοση έγινε εφικτή μετά από δυόμισι χρόνια καθυστέρησης.
Με την νέα διοίκηση, που φρόντισε επίσης να τεθούν σε λειτουργία τα monitor του Καρδιολογικού Τμήματος, δωρεά των Ρεθυμνιωτών Ιεράπετρας και η αποδοχή της δωρεάς της οικογένειας Νεστοράκη και του Συλλόγου μας, άνοιξε ο δρόμος της καλής συνεργασίας και της απλής λογικής.
Ευχαριστούμε θερμά τους δωρητές μας.
Για τον Σύλλογο Φίλων του Νοσοκομείου Ιεράπετρας
Ο Πρόεδρος Η Γραμματέας
Ανδρέας Μαμαντόπουλος Πόπη Δασκαλάκη