![Συνάντηση Περιφερειάρχη Κρήτης με το Δήμαρχο Ιεράπετρας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/CRE01784.jpg?resize=640%2C428&ssl=1)
Με ατζέντα τα αναπτυξιακά θέματα και τα έργα του Δήμου Ιεράπετρας συναντήθηκε ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης με τον Δήμαρχο Ιεράπετρας Θεοδόση Καλαντζάκη.
Στη διάρκεια της συνάντησης έγινε αναφορά στην πορεία των έργων της τρέχουσας προγραμματικής περιόδου τα οποία χρηματοδοτεί η Περιφέρεια Κρήτης στην περιοχή του Δήμου Ιεράπετρας. Χαρακτηριστικό παράδειγμα μεγάλου έργου που μπαίνει σε τροχιά υλοποίησης ο Βιολογικός του Μακρύ Γιαλού.
Παράλληλα υπήρξε συζήτηση για τις προτάσεις νέων έργων που έχει υποβάλλει ο Δήμος Ιεράπετρας στο πλαίσιο της νέας προγραμματικής περιόδου 2021 -2027 όπως είναι ο δρόμος στο Στόμιο. Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας ευχαρίστησε τον Περιφερειάρχη Κρήτης για την παραγωγική συνεργασία που στηρίζει έμπρακτα την αναπτυξιακή προοπτική της Νοτιοανατολικής Κρήτης.