![Έως και 15 Νοεμβρίου η απαγόρευση χρήσης πυρός σε εξωτερικούς χώρους](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/pexels-photo-776113.jpeg?resize=640%2C360&ssl=1)
Με απόφαση του Συντονιστή επιχειρήσεων Βόρειου, Νότιου Αιγαίου και Κρήτης, η απαγόρευση χρήσης φωτιάς σε εξωτερικού χώρους επεκτείνεται έως και τις 15 Νοεμβρίου 2023.
ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ:
- Επεκτείνουμε έως και 15-11-2023 οποιαδήποτε απαγόρευση χρήσης πυρός στις εκτάσεις που αναφέρονται στο πεδίο εφαρμογής της 9/2021 Πυροσβεστικής Διάταξης για τις Περιφέρειες Βορείου Αιγαίου, Νοτίου Αιγαίου και Κρήτης.
- Η Υπηρεσία μας επιφυλασσόμενη κάθε νόμιμης διαδικασίας που προβλέπεται για την παράβαση της παρούσας, παρακαλεί για την πιστή εφαρμογή αυτής.
Ο Συντονιστής Επιχειρήσεων
Κωνσταντίνος Στ. Θεοφιλόπουλος
Υποστράτηγος Π.Σ.