![Εσπερινός της Συγχωρήσεως και ομιλία π. Ευαγγέλου Παπανικολάου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/p-evangelos-papanikolaou.jpg?resize=640%2C905&ssl=1)
Την Κυριακή 17 Μαρτίου, στις 5.30 μμ θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Μεγάλης Παναγίας Νεαπόλεως ο Α’ Κατανυκτικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Πέτρας και Χερρονήσου κ. Γερασίμου.
Θα παραστεί και θα μιλήσει ο Αιδεσιμολ. Πρωτοπρεσβύτερος Ευάγγελος Παπανικολάου, κληρικός της Ιεράς Μητροπόλεως Καμερούν, ιατρός και ιεραπόστολος, με θέμα: “Όσιος Εφραίμ ο Σύρος: Κύριε και Δέσποτα της ζωή μου…”.