![Iστορική χειμερινή ανάβαση στην κορυφή Αφέντης Δίκτης 2141 μ](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/afedis1.jpg?resize=640%2C427&ssl=1)
Ο ΕΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ πραγματοποίησε για πρώτη φορά ιστορική χειμερινή ανάβαση στην κορυφή Αφέντης Δίκτης 2141 μ στο ομώνυμο εκκλησάκι του Αφέντη Χριστού προστάτη του συλλόγου μας.
Οι 13 ορειβάτες του συλλόγου:
Αρχηγοί : Σπυριδάκης Γιάννης, Λουκάκης Ανδρέας
Βλαστός Κωστής , Σφακιανάκης Μανώλης ,Κουτουλάκης Γιάννης ,Κοκκίνης Μάνος , Ρουκουνάκης Μανώλης, Βαρδάκης Γιώργος , Ράντογλου Γιώργος ,Βούλγαρης Γιάννης , Πάγκαλος Στέλιος ,Ταβλάς Γιώργος , Κολοτούρος Θανάσης.
Ορειβατικό σκι:
![Ο ΕΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ πραγματοποίησε για πρώτη φορά ιστορική χειμερινή ανάβαση στην κορυφή Αφέντης Δίκτης 2141 μ στο ομώνυμο εκκλησάκι του Αφέντη Χριστού προστάτη του συλλόγου μας . Οι 13 ορειβάτες του συλλόγου Αρχηγοί : Σπυριδάκης Γιάννης ,Λουκάκης Ανδρέας Βλαστός Κωστής , Σφακιανάκης Μανώλης ,Κουτουλάκης Γιάννης ,Κοκκίνης Μάνος , Ρουκουνάκης Μανώλης, Βαρδάκης Γιώργος , Ράντογλου Γιώργος ,Βούλγαρης Γιάννης , Πάγκαλος Στέλιος ,Ταβλάς Γιώργος , Κολοτούρος Θανάσης. Ορειβατικό σκι Παράλληλα με την ανάβαση αθλητές του ορειβατικού σκι έκαναν προπόνηση στου Σταριού το Πλάι. Τριανταφυλλόπουλος Νίκος ,Μόνικα Ότεν, Χρονάκης Μάνος ΕΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/afedis2.jpg?resize=640%2C295&ssl=1)
Παράλληλα με την ανάβαση αθλητές του ορειβατικού σκι έκαναν προπόνηση στου Σταριού το Πλάι. Τριανταφυλλόπουλος Νίκος ,Μόνικα Ότεν, Χρονάκης Μάνος
ΕΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ