![Νέο προεδρείο Περιφερειακού Συμβουλίου Κρήτης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/εικόνα_Viber_2024-01-02_13-01-27-392.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Ομόφωνα ψηφίστηκε το νέο προεδρείο του Περιφερειακού Συμβουλίου Κρήτης από όλα τα μέλη του νέου συμβουλίου.
Από την πλειοψηφία ψηφίστηκε όπως προτάθηκε από τον Περιφερειάρχη Κρήτης Σταύρο Αρναουτάκη ο Βαγγέλης Ζάχαρης. Αντιπρόεδρος από το συνδυασμό «Η Κρήτη μας αλλιώς» με επικεφαλής τον Σπύρο Δανέλλη εκλέχθηκε ομόφωνα η Μαρία Βάρδα και από την λαϊκή συσπείρωση με επικεφαλής τον Γιώργο Μαρινάκη προτάθηκε για Γραμματέας και εκλέχθηκε ομόφωνα ο Δημήτρης Βρύσαλης.