Υπό την Προεδρία του Αντιπεριφερειάρχη Περιβάλλοντος Νίκου Ξυλούρη συνεδρίασε σήμερα, Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2023, η Επιτροπή Περιβάλλοντος και Χωροταξίας της Περιφέρειας Κρήτης, με μοναδικό προς εξέταση θέμα τη Στρατηγική Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ) του Εθνικού Προγράμματος Ανάπτυξης Υπεράκτιων Αιολικών Πάρκων (ΕΠΑΥΑΠ). Στη συνεδρίαση συμμετείχε ο Αντιπεριφεριάρχης ΠΕ Λασιθίου Γιάννης Ανδρουλάκης, ο Δήμαρχος Σητείας Γιώργος Ζερβάκης, … Συνεχίστε να διαβάζετε το Ομόφωνη αρνητική Απόφαση της Επιτροπής Περιβάλλοντος και Χωροταξίας επί της ΣΜΠΕ υπεράκτιων αιολικών πάρκων στην περιοχή του Λασιθίου.
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον σύνδεσμο στον WordPress ιστότοπο για ενσωμάτωση
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον κώδικα στον ιστότοπό σας για να ενσωματωθεί