![Πανήγυρη Ιερού Οσίου Ισιδώρου στο Κάβο Σίδερο Σητείας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/AgiosIsidorosSMALL-1.jpeg?resize=640%2C480&ssl=1)
Την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2024, εορτή του Οσίου Ισιδώρου του Πηλουσιώτου, πανηγυρίζει ο φερώνυμος Ιερός Ναός της Ιεράς Σταυροπηγιακής Μονής Τοπλού στο ακρωτήρι «Κάβο Σίδερο», εντός της Προκεχωρημένης Ναυτικής Βάσης Κυριαμαδίου Σητείας.
Την παραμονή της εορτής, Σάββατο 3 Φεβρουαρίου και ώρα 4:00΄ μ.μ., θα τελεσθεί ο Μέγας πανηγυρικός Εσπερινός.
Ανήμερα της εορτής, Κυριακή 4 Φεβρουαρίου και ώρα 7:00΄ π.μ. θα τελεσθεί η ακολουθία του Όρθρου και στη συνέχεια η Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ. ΚΥΡΙΛΛΟΥ.
Σημείωση:
Επειδή ο ιερός ναός βρίσκεται εντός των ορίων της Π.Ν.Β. Κυριαμαδίου, η προσέλευση και παραμονή των προσκυνητών θα γίνεται αυστηρά τις εξής ώρες:
Σάββατο 3 Φεβρουαρίου από ώρα 14:30´ έως ώρα 18:30.
Κυριακή 4 Φεβρουαρίου από ώρα 08:00´ έως 12:00´ μεσημβρινή.
Από την Ιερά Σταυροπηγιακή Μονή Τοπλού Σητείας