![Προγραμματισμός εργασιών καθαρισμού ρεμάτων](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/andiperif.jpg?resize=640%2C353&ssl=1)
Η διεύθυνση τεχνικών έργων της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου το διάστημα από 6 έως 10 Μαρτίου θα προχωρήσει σε εργασίες καθαρισμών ρεμάτων στις περιοχές από βιοτεχνία «Λουπασάκη» έως Ταβέρνα «Κλειώ». Η Π.Ε. Λασιθίου προγραμματίζει και υλοποιεί τακτικές αυτοψίες, διενέργεια προληπτικών ελέγχων και ανταποκρίνεται σε αναφορές πολιτών, με σκοπό την έγκαιρη αντιμετώπιση προβλημάτων όπου παρουσιάζονται.