![Συγκέντρωση διαμαρτυρίας εργαζομένων ΓΝΑΝ στο νοσοκομείο](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/εικόνα_Viber_2024-04-05_09-14-14-242.jpg?resize=640%2C449&ssl=1)
Ενόψει της Παγκόσμιας Ημέρας Υγείας ο Σύλλογος Εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου Αγίου Νικολάου, διοργανώνει συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην είσοδο του νοσοκομείου Αγίου Νικολάου τη Δευτέρα 8 Απρίλη στις 10.30 π.μ. με κεντρικό σύνθημα «η υγεία δεν είναι εμπόρευμα».
και αιτήματα:
- προσλήψεις μονιμοποιήσεις συμβασιούχων
- αξιοπρεπείς μισθοί ανάκληση των απωλειών
- αύξηση κι επέκταση του επιδόματος ανθυγιεινής εργασίας
- ένταξη στα ΒΑΕ
- γενναία ενίσχυση από τον κρατικό προϋπολογισμό
- δημόσια & δωρεάν υγεία για όλους.