![Ναι στον εμβολιασμό - Όχι στον καταναγκασμό](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/225865714_1192719314563729_1557161737519845503_n.jpg?resize=640%2C407&ssl=1)
Με κύρια συνθήματα “Ναι στον εμβολιασμό – Όχι στον καταναγκασμό – Να μην τεθεί κανένας συνάδελφος σε αναστολή εργασίας” οι εργαζόμενοι του Νοσοκομείου Αγ. Νικολάου πραγματοποίησαν δίωρη στάση Εργασίας και συγκέντρωση στην είσοδο του ΤΕΠ του Νοσοκομείου το πρωί της Τετάρτης 28/7/21.
Υπήρξε επαφή με το διοικητή του Νοσοκομείου και θα πραγματοποιηθεί συνάντηση την Παρασκεύη 30/7 για να τεθούν και να συζητηθούν τα συγκεκριμένα θέματα.
![Ναι στον εμβολιασμό - Όχι στον καταναγκασμό](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/221134696_2340911759385818_7171622114013867708_n.jpg?resize=640%2C407&ssl=1)
Στην παράσταση διαμαρτυρίας, εκτός από το ΔΣ του συλλόγου εργαζομένων και εργαζόμενους του ΓΝΑΝ, συμμετείχαν και ο πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Λασιθίου Μανόλης Πεπόνης, ο πρόεδρος του Νομαρχιακού Τμήματος της ΑΔΕΔΥ Βασίλης Καλλιμάντζαλης, ο Γραμμματέας της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Λασιθίου Κ. Καραταράκης και μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Νοσηλευτών Λασιθίου.
Εκ του ΔΣ