Το Κ.Ε.Κ. Γ.Σ.Β.Ε.Ε. σε συνεργασία με τηνΟμοσπονδία Επαγγελματιών Βιοτεχνών Εμπόρων Νομού Λασιθίου, απένειμε σε εκδήλωση το βράδυ του Σαββάτου (23/4) βεβαιώσεις τεχνικών ασφαλείας. Η εκδήλωση έγινε στο ξενοδοχείο Ερμής στον ¶γιο Νικόλαο.
Στη συνέχεια έγινε παρουσίαση των δραστηριοτήτων του Κ.Ε.Κ.Γ.Σ.Β.Ε.Ε. και συζητήθηκαν οι ανάγκες και δυνατότητες διεξαγωγής σεμιναρίων στα μέλη των συλλόγων που ενδιαφέρονται.