![Πανήγυρη Ιερού Ναού Μεταμορφώσεως του Κυρίου Ενορίας Μαλλών](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/metamorfosi-agios-charalampos-malles.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Την Πέμπτη 6 Αυγούστου 2020 πανηγυρίζει ο Ιερός Ενοριακός Ναός Μεταμορφώσεως του Κυρίου στις Μάλλες Ιεράπετρας. Το απόγευμα της Τετάρτης 5 Αυγούστου και ώρα 7:00΄ μ.μ. θα τελεσθεί ο Μέγας πανηγυρικός Εσπερινός.
Ανήμερα της εορτής, Πέμπτη 6 Αυγούστου 2020 και ώρα 6:30΄ π.μ., θα τελεσθεί η Ακολουθία του Όρθρου και στη συνέχεια Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ. Κυρίλλου.
Από την Ενορία Μεταμορφώσεως Σωτήρος Μαλλών Ιεράπετρας