![Η είσοδος στη κατασκήνωση Η είσοδος στη κατασκήνωση](https://i0.wp.com/www.104fm.gr/images/stories/fruit/scouts-(9).jpg?resize=150%2C200)
Η κατασκήνωση είχε στηθεί, στο χώρο των Πολιτιστικών εκδηλώσεων Καλού Χωριού για μία εβδομάδα, με σκηνές, αλλά και πολλές κατασκευές των προσκόπων που έμεναν όλο το χρονικό διάστημα εκεί.
Το θέμα της πυράς είχε οικολογικές ανησυχίες, αλλά και προβλήματα συνανθρώπων μας σε περιοχές του τρίτου κόσμου. Ακόα έγινε εκτεταμένη παρουσίαση με πολυμέσα, τόσο των ημερών στη κατασκήνωση, όσο και των γενικότερων δραστηριοτήτων σε επίπεδο νομού Λασιθίου.
![Η πυρά σε εξέλικξ Η πυρά σε εξέλικξ](https://i0.wp.com/www.104fm.gr/images/stories/fruit/scouts-(28).jpg?resize=200%2C150)
Και του χρόνου.