![Από τη γιορτή Από τη γιορτή](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/giorti_psara.jpg?resize=200%2C150)
Παρουσιάστηκε ακόμα οπτικοακουστικό υλικό σχετικό με την αλιεία. Στην εκδήλωση δεν υπήρχε μουσικοχορευτικό πρόγραμμα λόγω του βαρύτατου πένθους για τον πρόσφατη τραγωδία των δασοπυροσβεστών μας στο Βώσακο. Όπως τόνισε κατά τη διάρκεια του χαιρετισμού της η νομάρχης Ηρακλείου Βαγγελιώ Σχοιναράκη-Ηλιάκη ΄΄Σκοπός της Νομαρχίας είναι η ιορτή του Ψαρά να γίνει θεσμός στην πόλη του Ηρακλείου΄΄. Το φετινό καλοκαίρι ανάλογες εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν και στα νότια παράλια του Νομού μας.
Από το γραφείου τύπου της Ν.Α.Η.