![BOAK BOAK](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/map_voak01.jpg?resize=200%2C141)
Στην επιστολή του ο κ. Στρατάκης αναφέρει:
Όπως γνωρίζουμε ο ανισόπεδος κόμβος Σισίου του ΒΟΑΚ (χ.θ. 208) έχει εγκεκριμένη οριστική μελέτη και εγκεκριμένους περιβαλλοντικούς όρους. Ενόψει της αναμόρφωσης του Περιφερειακού Προγράμματος παρακαλούμε για την ένταξη της κατασκευής του έργου αυτού λαμβάνοντας υπόψη:
- Την ωριμότητα του έργου
- Την άμεση συνάφεια και τη συνέχεια του έργου αυτού με το υπό δημοπράτηση έργο Μάλλια-όρια νομού Λασιθίου του ΒΟΑΚ.