![Νίκος Χριστοφακάκης Νίκος Χριστοφακάκης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/xristofakakis_2.jpg?resize=200%2C150)
Με τη σύμβαση ο δήμος Ιεράπετρας υποχρεώνεται να αναλάβει τη συλλογή των άχρηστων μικρών και μεγάλων ηλεκτρικών συσκευών και την παράδοσή τους στην προαναφερθείσα εταιρεία, η οποία με τη σειρά της αναλαμβάνει την αποδόμηση και την επαναχρησιμοποίηση των υλικών κατασκευής τους.
Εντός των επόμενων ημερών ο δήμος πρόκειται να ενημερώσει τους πολίτες για τον τόπο και τις ημέρες περισυλλογής των συσκευών.
γράφει η Βίκυ Αγγελοπούλου