![Η εικόνα Η εικόνα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/rafail04.jpg?resize=200%2C282)
Η επίσημη υποδοχή της Τιμίας Κάρας θα γίνει από τον Σεβ. Μητροπολίτη Ιεραπύτνης και Σητείας κ. Ευγένιο, τους Ιερείς και τους πιστούς το πρωΐ της Δευτέρας, ώρα 11.00΄ π.μ. στον Ιερό Ναό της Ευαγγελίστριας, στην πόλη της Σητείας.
Το Ιερό Λείψανο θα παραμείνει στον Ναό μέχρι ώρα 01.00΄ π.μ.
• Κατά την παραμονή του Αγίου Λειψάνου στη Σητεία θα τελεσθούν οι εξής Ιερές Ακολουθίες:
• Το απόγευμα ώρα 5.00΄ μ.μ. η Ακολουθία του Εσπερινού και η Ιερά Πάράκλησις προς τους Αγίους ενδόξους Νεοφανείς Οσιομάρτυρες Ραφαήλ, Νικόλαον και Ειρήνην.
Το βράδυ από ώρα 9.00΄ μέχρι ώρα 01.00΄ π.μ. Ιερά Αγρυπνία.
• Κατά την παραμονή του Αγίου Λειψάνου στη Σητεία θα τελεσθούν οι εξής Ιερές Ακολουθίες:
• Το απόγευμα ώρα 5.00΄ μ.μ. η Ακολουθία του Εσπερινού και η Ιερά Πάράκλησις προς τους Αγίους ενδόξους Νεοφανείς Οσιομάρτυρες Ραφαήλ, Νικόλαον και Ειρήνην.
Το βράδυ από ώρα 9.00΄ μέχρι ώρα 01.00΄ π.μ. Ιερά Αγρυπνία.
Το πρωΐ της Τρίτης 6 Νοεμβρίου, η Τιμία Κάρα θα μεταφερθεί στην Ιεράπετρα, όπου θα παραμείνει για λίγες μόνο ώρες στον Ιερό Καθεδρικό Ναό της Αγίας Φωτεινής από ώρα 9.30´ π.μ. μέχρι ώρα 1.00´ μ.μ.
Παρακαλούνται οι ευσεβείς χριστιανοί να προσέλθουν για να προσκυνήσουν τον πολύτιμο αυτό θησαυρό, που αποτελεί ανεπανάληπτη ευλογία για τον τόπο μας.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ