Μετάβαση στο περιεχόμενο
Συνεδρίασε χθες (4/8) η
Νομαρχιακή Επιτροπή Υποδομών και Τεχνικών Έργων υπό την
προεδρία του αρμόδιου Αντινομάρχη
Σήφη Αναστασάκη, η οποία μεταξύ άλλων
ενέκρινε τα ακόλουθα
έργα που πρόκειται
να
πραγματοποιηθούν στην ευρύτερη την
περιοχή του
Νομού Λασιθίου :
Επαναδημοπράτηση του έργου ΄΄Συντήρηση δρόμου Ρούσσα Εκκλησιά – Κουτσουλόπετρες΄΄ προϋπολογισμού 60.000 υρώ. Ανάθεση του έργου ΄΄Ολοκλήρωση οδού Αγίου Νικολάου – Ελούντας. 4ο υποέργο : Συμπληρωματικές εργασίες βελτίωσης οδού΄΄ προϋπολογισμού 250.000 ευρώ. Επαναδημοπράτηση του έργου ΄΄Ολοκλήρωση εργασιών δρόμου Βρυωμένου΄΄ προϋπολογισμού 50.000 ευρώ. Επαναδημοπράτηση του έργου ΄΄Παρακαμπτήριος Δρόμος Μύθων΄΄ προϋπολογισμού 50.000 ευρώ. Έγκριση δημοπράτησης του έργου ΄΄Ολοκλήρωση οδού Αγίου Νικολάου – Ελούντας: 6ο Υποέργο: Παράκαμψη Σχίσματος Ελούντας΄΄ προϋπολογισμού 1.900.000 ευρώ. Έγκριση δημοπράτησης του έργου ΄΄Αντιπλημμυρικά στο Στόμιο΄΄ προϋπολογισμού 100.000 ευρώ. Έγκριση ανάθεσης ΄΄Επένδυση Τάφρων στο Οδικό Δίκτυο του Νομού΄΄ προϋπολογισμού 200.000 ευρώ.
Post Views: 78
Μου αρέσει αυτό: Like Φόρτωση...
Σχετικά
Πλοήγηση άρθρων