![Από τη παρέλαση Από τη παρέλαση](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/orop_parelasi.jpg?resize=200%2C133)
Μετά τη δοξολογία που εψάλη στον Καθεδρικό Ναό της Αγίας Τριάδος στο Τζερμιάδων ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση στο Ηρώο των Πεσόντων έξω από το Δημαρχείο.
Στεφάνια κατέθεσαν ο Δήμαρχος κ. Γιώργος Μηλιαράς, εκπρόσωποι των τοπικών φορέων και των σχολικών μονάδων του Οροπεδίου Λασιθίου.
Στις 12 το μεσημέρι πραγματοποιήθηκε η μαθητική παρέλαση με τη συμμετοχή μαθητών από την Πρωτοβάθμια και την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση ενώ οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με δεξίωση που παρέθεσε ο Δήμος στην αίθουσα εκδηλώσεων «Αντώνιος Βορεάδης».
Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου