![Οι εκπρόσωποι της Κρήτης, στο τουριστικό περίπτερο της έκθεσης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ekthesi_zyrixi.jpg?resize=200%2C144)
Πολλοί από τους επισκέπτες που πέρασαν από το περίπτερο έχουν επισκεφτεί την Κρήτη πολλές φορές και μάλιστα όλους τους Νομούς. Στο Λασίθι έχουν έλθει στο Σίσι, την Σητεία, την Ιεράπετρα και τον Άγιο Νικόλαο. Ενδιαφέρθηκαν για τις παραλίες, τις περιηγήσεις με τα πόδια ή το ποδήλατο και τις καταδύσεις. Η Κρήτη είναι από τους αγαπημένους προορισμούς των ελβετών και πρώτη στην προτίμησή τους σύμφωνα με την υπεύθυνη Μάρκετινγκ του ΕΟΤ Ζυρίχης κα Χαρβάλλα. Η κίνηση προς την Κρήτη θα κυμανθεί στα ίδια επίπεδα με πέρυσι και είναι πολύ πιθανόν να υπάρξει μια μικρή αύξηση της τάξεως του 1-2%.
Από το Γραφείο Τύπου