Όπως είπε ο Δήμαρχος, το Σάββατο το βράδυ, δεν σβήνουμε μόνο τα φώτα, αλλά κατεβαίνουμε στις 20:30 με τα φαναράκια στη κεντρική πλατεία της πόλης, όπου θα εκτυλιχθούν μια σειρά δρώμενα και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η Λαμπαδηφορία για τον Πλανήτη, η οποία θα καταλήξει στο λιμάνι και στη λίμνη όπου θα περιμένουν οι ψαράδες με τις φωτισμένες τους βάρκες για τη τελετή λήξης της που έχουν επιμεληθεί οι πρόσκοποι.
Αυτή τη χρονιά η συμμετοχή σε όλο τον κόσμο έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο.
Δείτε το video