![η αρμόδια επιτροπή του Δήμου Αγίου Νικολάου στη συνεδρίαση της από τη συνεδρίαση](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/dan_xaratsi1.jpg?resize=200%2C113)
Μετά από πρόσκληση της Επιτροπής Συμπαράστασης του Δήμου προς τους συμπολίτες μας που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να καταβάλλουν το Χαράτσι της ΔΕΗ και αφού συγκεντρώθηκαν αρκετές αιτήσεις, η επιτροπή αποφάσισε να προχωρήσει στο επόμενο βήμα αναθέτοντας όλες τις υποθέσεις σε δικηγόρο ο οποίος στη συνέχεια θα στείλει εξώδικα και θα προβεί στις νόμιμες ενέργειες προς κάθε αρμόδια αρχή προκειμένου να εξαιρεθούν της καταβολής του.
Η επιτροπή συμπαράστασης δήλωσε αποφασισμένη να αποτρέψει με κάθε νόμιμο μέσο τις αρμόδιες αρχές και τη ΔΕΗ ώστε να μην κοπεί το ρεύμα σε νοικοκυριά που βρίσκονται σε δυσμενή θέση και επεσήμαναν ότι θα υπάρξει περεταίρω ενημέρωση σχετικά με την εξέλιξη του ζητήματος.
Η επιτροπή συμπαράστασης δήλωσε αποφασισμένη να αποτρέψει με κάθε νόμιμο μέσο τις αρμόδιες αρχές και τη ΔΕΗ ώστε να μην κοπεί το ρεύμα σε νοικοκυριά που βρίσκονται σε δυσμενή θέση και επεσήμαναν ότι θα υπάρξει περεταίρω ενημέρωση σχετικά με την εξέλιξη του ζητήματος.
από τον Δήμο Αγίου Νικολάου