![το σκηνικό της σειρά "το Νησί" όπως ήταν στη πάνω Ελούντα The_Island_scenery](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/The_Island_scenery.jpg?resize=200%2C149)
Επίσης έπρεπε να απελευθερωθούν προσόψεις σπιτιών που είχαν μπροστά τους το σκηνικό εδώ και τρία χρόνια, αλλά και η εταιρεία που είχε δώσει τον βασικό σκελετό πάνω στον οποίο κτίστηκαν τα σκηνικά έπρεπε να πάρει πίσω τον εξοπλισμό.
Ο κύριος Μαυρικάκης, παρουσίασε σχετική αλληλογραφία ανάμεσα στους ιθύνοντες παραγωγής του Mega, τον σκηνογράφο και τελικά το αίτημα για συνδρομή του δήμου στην απομάκρυνση του σκηνικού, στο οποίο ο δήμος απάντησε αρνητικά.
Είναι κατανοητό το ενδιαφέρον να παραμείνει το σκηνικό, είπαν τόσο ο κύριος Μαυρικάκης, όσο και ο κύριος Αικατερινάκης, αλλά αυτό δεν ήταν εφικτό για πολλούς λόγους. Ο ίδιοι οι τεχνικοί που το κατασκεύασαν είχαν πει ότι το πολύ μέχρι το Νοέμβριο του 2011 θα μπορούσε κάπως να υπάρξει, αλλά μετά έπρεπε να αφαιρεθεί, όπως και έγινε.
Ακούστε τη συνέντευξη
{divshare}16253841-310{/divshare}