![από την επιχείρηση, στον πεζόδρομος της 28ης Οκτωβρίου pezodromos_clean](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/pezodromos_clean.jpg?resize=200%2C149)
Τέλος στη παράνομη κατάληψη μέρους του πεζόδρομου της 28ης Οκτωβρίου στον Άγιο Νικόλαο, από τα κάποια καταστήματα, επιχείρησε να δώσει ο δήμος Αγίου Νικολάου. Αφού οι οχλήσεις των δημοτικών αστυνομικών δεν έγιναν σεβαστές, το πρωί της Παρασκευής 7 Οκτωβρίου, συνεργείο του Δήμου Αγίου Νικολάου, με φορτηγά, μαζί με Δημοτικούς αστυνομικούς, αλλά και αστυνομικούς του τμήματος Αγίου Νικολάου, μπήκαν στον πεζόδρομο και άρχισαν να φορτώνουν όσες σκαλιέρες, ή προθήκες, υπήρχαν σχεδόν στη μέση του δρόμου.
Προκλήθηκαν οι σχετικές προστριβές και σε μια περίπτωση συνελήφθη ένας από τους μαγαζάτορες. Όπως μας είπε ο αρμόδιοα αντιδήμαρχος Μιχάλης Σγουρός, η τάξη θα επιβληθεί εφ’ όσον δεν υπάρχει σεβασμός. {jcomments on}