FC-PATOYXAS-07Συνεχίστηκε  το  one man  show  του  Κ. Δεδελετάκη. Με  δύο  γκολ  δικά  του  πάλι, κέρδισε τη Κυριακή (21/11)  η  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ FC  τον  ΠΑΤΟΥΧΑ  ΒΙΑΝΝΟΥ, χωρίς  όμως  να  παίξει  ποδόσφαιρο  αξιώσεων, και  χωρίς  να  πείσει.
Βέβαια  η  συγκεκριμένη  νίκη  είναι  υπερπολύτιμη, καθώς  οι  τρεις  βαθμοί  την  απομακρύνουν  από  την   επικίνδυνη  ζώνη, ενώ  ταυτόχρονα  “βυθίζουν”  ένα  από  τους  μνηστήρες  του  υποβιβασμού. Με  αρκετούς  Βιαννίτες  φιλάθλους  στην  κερκίδα, μεταξύ  των  οποίων  και  ο  πρώην  παίκτης  του  ΟΦΙ, από  την  χρονιά  της  Γ ΕΘΝΙΚΗΣ, ο  ΕΡΙΚ  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ο  οποίος  τώρα  ανήκει  στο  δυναμικό  του  ΠΑΤΟΥΧΑ, διεξήχθη  ο  χθεσινός  αγώνας  ο  οποίος  εξ  αρχής  ήταν  κρίσιμος  και  γιά  τις  δύο  ομάδες. Η  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ FC χωρίς  να  δημιουργεί  φάσεις  ευτύχησε  να  πετύχει  δύο  γκολ, από  ένα  στην  αρχή  του  κάθε  ημιχρόνου, να  προηγηθεί  με  2-0  και  να  δείξει  ότι  θα  μπορούσε  άκοπα, να  κερδίσει  τον  αγώνα. Ομως  στα  τελευταία  30  λεπτά  του  αγώνα  η  φιλοξενούμενη  αφυπνίσθηκε, πήρε  τα  ηνία  του  αγώνα, πέτυχε  ένα  ωραίο  γκολ  στο  70′  και  είχε  τις  ευκαιρίες  για  να  ισοφαρίσει.