![Κριτσά, κέντρο kritsa03](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/kritsa03.jpg?resize=200%2C150)
Μετά από ένα χρονικό διάστημα αβεβαιότητας, ύστερα από τη παραίτηση του Χρήστου Τζώρτζη από τη θέση του προέδρου της Δημοτικής Κοινότητας Κριτσάς, τη Τρίτη (30/8), μετά από σχετική πρόσκληση, συνεδρίαση το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας και εξέλεξε πρόεδρο τον Εμμανουήλ Θραψανιώτη και αντιπρόεδρο τη Μαρία Κουτουλάκη.
Ο Χρήστος Τζώρτζης παραμένει τοπικός σύμβουλος, ενώ ο κ. Σκουλικάρης που αρχικά επρόκειτο να αναλάβει τη προεδρία παραιτήθηκε και από τη θέση τοπικού συμβούλου λόγω οικογενειακού θέματος.