![Ο νομάρχης Λασιθίου με τους κτηνοτρόφους](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/nomarxktinotr.jpg?resize=200%2C107)
Από την πλευρά μας θα βοηθήσουμε όπου μπορούμε και θα ενισχύσουμε την προσπάθεια που κάνουν γιατί πιστεύουμε ότι η κτηνοτροφία έχει μια μεγάλη παράδοση στο νομό και μπορεί να έχει και μέλλον ειδικά όταν βλέπουμε τη διάθεση του Συλλόγου να αναλαμβάνει σημαντική δράση», δήλωσε ο Νομάρχης κ. Σήφης Αναστασάκης.Ικανοποιημένος δήλωσε και από την πλευρά του ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Γιάννης Μπρόκος. «Σε όλα τα θέματα ο κ. Νομάρχης ήταν θετικός και πάντα έχουμε μια πολύ καλή συνεργασία και θέλω να τον ευχαριστήσω δημόσια γι αυτό», τόνισε.