![γυναίκες στην αίθουσα του Νομαρχιακού Συμβουλίου Λασιθίου](https://104fm.gr/cms/wp-content/uploads/nal_women's_day.jpg)
«Εγώ θέλω να εκφράσω την ευαρέσκεια μου σε όλες σας και θέλω να πω ότι ανταποκρίνεστε με επάρκεια στα καθήκοντα που σας έχουν ανατεθεί», τόνισε απευθυνόμενος προς τις γυναίκες υπαλλήλους της Νομαρχίας. Προσωπικά έχω αποδείξει ότι πιστεύω στις ικανότητες των γυναικών, διότι οι περισσότεροι από τους στενούς μου συνεργάτες είναι γυναίκες. Εξάλλου και οι περισσότερες θέσεις ευθύνης στη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Λασιθίου έχουν ανατεθεί σε γυναίκες, πολλές από τις οποίες παραβρίσκονται εδώ σήμερα», είπε.
Στη συνέχεια ο νομάρχης πρόσφερε σε κάθε εργαζόμενη γυναίκα από ένα κόκκινο τριαντάφυλλο, ενώ η τελετή ολοκληρώθηκε με μικρή δεξίωση.
Να σημειωθεί τέλος, ότι στο πλαίσιο της τιμητικής αναφοράς στην ημέρα της γυναίκας, έχει τοποθετηθεί στην είσοδο της Νομαρχίας προθήκη με φωτογραφικό υλικό και σχόλια από την ανάδειξη γυναικών της Αφρικής που γίνεται μέσα από το πρόγραμμα Action Aid.
Από τη Νομαρχία Λασιθίου