![Ο νομάρχης με τα στελέχη του υπουργείου Αγροτικής ανάπτυξης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/Anast_ypaat.jpg?resize=200%2C111)
«Στην τελευταία συνάντηση που είχαμε με τον κ. Υπουργό στην Αθήνα, συζητήσαμε τα θέματα που αφορούν τα σημαντικά έργα υποδομής του νομού στον αγροτικό τομέα. Σε συνέχεια αυτής της συνάντησης, ήλθε εδώ το κλιμάκιο των υπηρεσιακών παραγόντων εδώ, προκειμένου να συζητήσουμε από κοντά λεπτομέρειες για την ωριμότητα και τεχνικά στοιχεία των έργων και παράλληλα προχώρησε σε αυτοψία σε περιοχές που έχουν σχέση με τον προγραμματισμό που έχουμε κάνει. Γνωρίζουν όλοι τη σημασία των έργων και καταβάλλουμε προσπάθεια να προχωρήσουμε στην υλοποίηση βασικών υποδομών για τον πρωτογενή τομέα του νομού», δήλωσε ο κ. Αναστασάκης.
Από το Γραφείο Τύπου