![μετά την ανάσυρση της σωρού από τη θάλασσα... λίγο μετά](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSC00558.JPG?resize=200%2C113)
Τελικά μετά από 12 μέρες έρευνες από θάλασσας και αέρος, δύτης βρήκε το μεσημέρι της Παρασκευής (19/4) τον αγνοούμενο Γιώργο Κουβάκη 46 χρονών, στη θαλάσσια περιοχή του Περιστερά, σε βάθος 50 περίπου μέτρων, κοντά στα σημεία που οι ντόπιοι ψαράδες ονομάζουν “άπατα”. Η σωρός του, μεταφέρθηκε στην ακτή και στη συνέχεια στο Ηράκλειο για νεκροψία, νεκροτομή.
Η κηδεία του θα γίνει στις 4 το απόγευμα του Σαββάτου στα Μανωλιανά της Ιεράπετρας.