Ο κύριος Παναγιωτόπουλος, όντας ο ίδιος δημοσιογράφος, ήταν ιδιαίτερα προσεκτικός σε όσα είπε και ανέφερε, λέγοντας ότι η οικονομική κρίση έχει εισβάλει και στο νοικοκυριό του Έλληνα και της Ελληνίδας και αυτό που απασχολεί αυτή τη στιγμή τη κυβέρνηση είναι να αποβεί χρήσιμη και ωφέλιμη για κάθε νοικοκυριό, για να μπορέσει να διαμορφωθεί εκείνη η πολιτική που θα θωρακίσει την οικονομία όλων για να έχουμε όσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες από τη κρίση αυτή.
Ο βουλευτής χαρακτήρισε πολύ σημαντική τη πρωτοβουλία Καραμανλή να συναντηθεί με τους πολιτικούς αρχηγούς, αλλά εξέφρασε τη λύπη του γιατί όλοι οι πολιτικοί αρχηγού πλην Καρατζαφέρη δεν ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα για συναίνεση.
Ακόμα είπε για τις συντάξεις, ότι είναι εγγυημένες από τον κρατικό προϋπολογισμό, με τις δυσκολίες να επιλύονται, παρά τις φωνές και τα χειρότερα νέα από πολιτικούς και δημοσιογράφους.
Από τη πλευρά του ο κ. Πλακιωτάκης χαιρέτισε τη παρουσία Παναγιωτόπουλου και απάντησε σε ερωτήματα που αφορούσαν αναπτυξιακά θέματα του νομού.
Ο βουλευτής χαρακτήρισε πολύ σημαντική τη πρωτοβουλία Καραμανλή να συναντηθεί με τους πολιτικούς αρχηγούς, αλλά εξέφρασε τη λύπη του γιατί όλοι οι πολιτικοί αρχηγού πλην Καρατζαφέρη δεν ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα για συναίνεση.
Ακόμα είπε για τις συντάξεις, ότι είναι εγγυημένες από τον κρατικό προϋπολογισμό, με τις δυσκολίες να επιλύονται, παρά τις φωνές και τα χειρότερα νέα από πολιτικούς και δημοσιογράφους.
Από τη πλευρά του ο κ. Πλακιωτάκης χαιρέτισε τη παρουσία Παναγιωτόπουλου και απάντησε σε ερωτήματα που αφορούσαν αναπτυξιακά θέματα του νομού.