![Ο Περιφερειάρχης με τον Πατριάρχη Αλεξανδρείας και πάσης Αφρικής Θεόδωρο](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/tsokas_theodore.jpg?resize=200%2C136)
Ο Μακαριότατος εξέφρασε τις θερμές του ευχαριστίες προς τον Γενικό Γραμματέα για το ενδιαφέρον και τη συμβολή της Περιφέρειας Κρήτης και του ίδιου προσωπικά προς το Πατριαρχείο Αλεξανδρείας. Ο Γενικός Γραμματέας της Περιφέρειας κ. Τσόκας εξέφρασε την χαρά του και ευχαρίστησε τον Μακαριότατο για την επίσκεψη. Παράλληλα τόνισε ότι βρίσκεται στο πλευρό του και στηρίζει το δύσκολο έργο της αποστολής του κ. Θεόδωρου στο Πατριαρχείο Αλεξανδρείας.
Από τη Περιφέρεια Κρήτης