Σίγουρα δεν είναι μοναδικές περιπτώσεις και το δυστύχημα είναι ότι ακούμε ακόμα και για ξένους σφάχτες που έναντι αντιτίμου σφάζουν όπου θέλει αυτός που πληρώνει, με απρόβλεπτες συνέπειες. Το δυστύχημα είναι ότι εκτός από τα σφαγεία της Νεάπολης, που λειτουργούν με προδιαγραφές, μετά το κλείσιμο των υπόλοιπων σφαγείων του νομού, ούτε καν ως συζήτηση δεν υφίσταται ο εκσυγχρονισμός ή η ανέγερση νέων στους τόπους που λειτουργούσαν μέχρι να κλείσουν λόγω των ευρωπαϊκών κανονισμών. Οι κατά τόπους δήμαρχοι, απλά τα άφησαν να κλείσουν παρ’ ότι το έσοδο που απέφεραν ήταν σημαντικό.
Διαβάστε ακόμα: