![το Thomson Celebration στο λιμάνι του Αγίου Νικολάου, ξεπερνά τα κτίρια thomson_celebration](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/thomson_celebration.JPG?resize=200%2C150)
Το Thomson Celebration άνοιξε τη φετινή περίοδο των κρουαζιερόπλοιων στη πόλη του Αγίου Νικολάου, αφού ήταν η πρώτη άφιξη της χρονιάς. Με 1200 επιβάτες, κυρίως Αμερικανούς, έδεσε πρωί – πρωί της 25ης Μαρτίου 2011, στο λιμάνι του Αγίου Νικολάου και οι επιβάτες του πλημύρισαν τη πόλη. Ως πρώτη άφιξη, ο καπετάνιος δέχτηκε τα μέσα ενημέρωσης στη γέφυρα για τη σχετική ξενάγηση. Το πλοίο, αναχώρησε από τον Άγιο Νικόλαο συνεχίζοντας τη κρουαζιέρα του λίγο μετά τις 6 το απόγευμα.