![ο αντιδήμαρχος με τον ανάδοχο](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/pezodromia-malia-symvasi.jpg?resize=500%2C336)
Άμεσα ξεκινούν οι εργασίες του έργου «Διαμόρφωση πεζοδρομίων στην οδό Ελευθερίου Βενιζέλου στον οικισμό Μαλίων του Δήμου Χερσονήσου».
Σήμερα το πρωί, στο δημοτικό κατάστημα Λιμ. Χερσονήσου υπογράφηκε η εργολαβική σύμβαση υποκατάστασης του αναδόχου κατασκευής του έργου μεταξύ του αντιδημάρχου Τεχνικών Έργων και Χωροταξικού Σχεδιασμού, κ. Εμμανουήλ Πετράκη και του νομίμου εκπροσώπου της εταιρείας «ΑΣΦΑΛΤΙΚΗ – ΛΑΤΟΜΙΚΗ Α.Ε.», κ. Αντωνίου Ορφανάκη. Το έργο, ποσού 486.217,88 ευρώ (άνευ ΦΠΑ) – του οποίου με την εν λόγω σύμβαση διασφαλίζεται η κατασκευή – χρηματοδοτείται εξ ολοκλήρου από το ΕΣΠΑ με ενδιάμεσο φορέα διαχείρισης την ΕΕΤΑΑ Α.Ε.